Sesje noworodkowe – czy warto się na nie zdecydować?

child-821214_1920

Sesje noworodkowe cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Choć nie są tak modne, jak na Zachodzie, to wielu rodziców decyduje się wziąć w nich udział. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto dołączyć do tego grona, ten tekst jest właśnie dla ciebie.

Nikt nie lubi zdjęć

Większość z nas nie lubi, gdy się nam robi zdjęcia. Uważamy, że wychodzimy na nich nie korzystnie i staramy się unikać sytuacji, w której aparat jest skierowany w naszą stronę. Ciężko dokładnie stwierdzić, kiedy zaczynamy odczuwać tego rodzaju dyskomfort, jednak pewne jest jedno – niemowlaki go w ogóle nie czują. Dlatego jeżeli zdecydujemy się na sesję noworodkową, możemy mieć pewność, że dziecko nie będzie się wstydziło. Chodź może nie być zadowolone, jak to dzieci, i głośno płakać. Jednak to trzeba mieć na uwadze zawsze, bez względu na to czy idziemy na sesję zdjęciową, czy na spacer do parku.

Sesja noworodkowa – czym jest i gdzie ją wykonać?

Jak się pewnie domyślasz, sesje noworodkowe polegają na fotografowaniu nowo narodzonego dziecka. Jednak nie są to zwykłe zdjęcia, jakie może wykonać każdy z nas, ale profesjonalna sesja fotograficzna w studio. I właśnie w tym miejscu jest ją najlepiej wykonywać. Sesja noworodkowa rządzi się swoimi prawami, różnymi od innych sesji. Przede wszystkim jest jedyną, którą zaleca się robić w studio, nie zaś w domu czy plenerze. Powody są prozaiczne. Raczej nikt nie wyobraża sobie, by kilkudniowe dziecko zabierać na plażę i wykonać sesję podobną do sesji ślubnej. Dziecko potrzebuje zupełnie innych warunków, dlatego sesje noworodkowe odbywają się w spokojnych, przystosowanych do nich miejscach. Tak właśnie powinno wyglądać odpowiednie studio.

Kiedy ją wykonać?

Medycyna terminem „noworodek” określa dziecko w pierwszym miesiącu jego życia. Oznacza to, że jeżeli chcemy wziąć udział w sesji noworodkowej, musimy się pospieszyć. I to naprawdę, bowiem większość fotografów zaleca, by sesję noworodkową wykonać między szóstym a czternastym dniem od momentu narodzin dziecka.

Sesje noworodkowe – dlaczego warto?

Jeżeli chcemy mieć piękne zdjęcia naszego nowo narodzonego potomka, sesja noworodkowa to doskonały wybór. Sprawdź tutaj, jak mogą wyglądać zdjęcia twojego dziecka. Jeżeli nie mamy żyłki do robienia zdjęć oraz odpowiednich gadżetów, nigdy nie uzyskamy takiego efektu, jak w profesjonalnym studio. Sesje noworodkowe to wyjątkowa pamiątka na lata, do której z pewnością nie raz będziemy wracać w poszukiwaniu wspomnień. Jedyne, i najważniejsze, o czym musimy pamiętać, to by przez cały czas trwania sesji, zapewnić naszemu dziecku maksymalny komfort.

Dodaj komentarz